Kategorie

Viperin - wyciąg z jadu żmii

  • Dostępność: Jest
  • Cena: 17,00 zł
  • Poleć produkt

Viperin

Krem - balsam z wyciągiem z jadu żmii i żywokostu.

Głównym składnikiem balsamu są enzymy aktywnych grup jadu żmii, oraz wyciąg z żywokostu.

Sposób użycia: problemowe miejsca należy smarować cienką warstwą preparatu 2 razy dziennie, pozostawiając do wchłonięcia na czas od 30 do 40 minut.

Skład: wyciąg z jadu żmii, wosk pszczeli, olej kukurydziany, wyciąg z papryki czerwonej, wyciąg z żywokostu, wyciąg z rozmarynu, lanolina, kamfora, stearyna.

Przeciwwskazania: Balsam nie może być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Indywidualna nietolerancja składników. Ostrożnie stosować u osób ze skłonnością do alergii.

Pojemność: 75 ml

Numer w rejestrze KSIoK RK/228898/2008

 

 

 

WEDŁUG ŹRÓDEŁ ZEWNĘTRZNYCH:

Jad żmii - w medycynie ludowej krajów azjatyckich od zamierzchłych czasów jad żmii był stosowany jako środek przeciwbólowy, przeciwzapalny, przeciwobrzękowy.

Żywokost (Żywokost lekarski (Symphytum officinale L.)), zwyczajowo nazywany także kosztywałem – gatunek rośliny wieloletniej należący do rodziny ogórecznikowatych. Występuje w Europie z wyjątkiem południowych krańców, w środkowej Azji, na Syberii, w Azji Mniejszej.

W Polsce jako roślina o właściwościach leczniczych był znany od dawna i wykorzystywany w medycynie ludowej i klasztornej. Wysoko ceniony przez wybitnych zielarzy: Ojciec Klimuszko, Ojciec Sroka i wielu innych. Udowodniono naukowo, że pod wpływem wyciągów z żywokostu następuje zwiększenie liczby leukocytów obojętnochłonnych, oraz pobudzenie mechanizmów obronnych, wyrażające się m.in. przyspieszonym wypełnianiem ubytków kostnych po złamaniach.

Stosowanie żywokostu na skórę uszkodzoną ułatwia tworzenie się ziarniny w ubytkach skórnych (rany, owrzodzenia troficzne), oraz naskórka. Wieloletnie obserwacje wykazały, że proces ten zależy w dużym stopniu, lecz nie całkowicie, od obecności alantoiny, gdyż maści lub zasypki zawierające, jako główny związek alantoinę, są z reguły mniej skuteczne, niż wyciągi z korzeni żywokostu. Podobnie korzystne działanie na błony śluzowe stwierdzono stosując wyciągi z żywokostu do płukania jamy ustnej i gardła.

Źródło informacji:

Wolna encyklopedia Wikipedia

Podana informacja ma charakter edukacyjny i nie stanowi reklamy produktu.